Спеціальність: 275 Транспортні технології (на морському та річковому транспорті)

Галузь знань: 27 Транспорт

Освітня програма:
Митне забезпечення транспортних процесів (Митна справа)

Форми навчання: очна та заочна.

  Термін навчання:
 • 4 роки на очній і заочній формах навчання

Відео-презентація спеціальності 275 Транспортні технології (на морському та річковому транспорті)

Назва спеціалізації, погодьтесь, звучить гордо!

У міжнародних перевезеннях обов'язковий етап, що проходять вантажі, є митне оформлення. Митне оформлення здійснюють митні органи, а декларуванням, підготовкою і подачею документів у відділ митного оформлення займаються декларанти (власники товарів та митні брокери). З поступовим зростанням зовнішньоторговельних поставок товарів в Україну виникає постійна потреба у значній кількості фахівців зі знаннями митної справи. В усі часи такі фахівці були й залишаються цінними для роботодавців. Як посадові особи митної служби України, так і декларанти, митні брокери, працівники підприємств зовнішньоекономічної діяльності повинні оволодіти спеціальними знаннями й навичками у митній сфері. З огляду на актуальність цих професій на ринку праці, специфіку Одеського національного морського університету була створена митна спеціалізація.

Правильний вибір професії – це впевненість, душевна рівновага і матеріальне благополуччя у дорослому житті.

Напрям підготовки: Підготовка кваліфікованих, конкурентоспроможних, інноваційно-орієнтованих фахівців, які володіють знаннями в сфері митної справи та здатні ефективно, з використанням отриманих теоретичних знань, практичних навичок здійснювати професійну діяльність в митній сфері.

Особливості навчання: професійні компетенції майбутніх випускників формуються шляхом вивчення практико-орієнтованих навчальних дисциплін, з наданням можливості отримувати і закріплювати практичні навички не тільки в навчальних аудиторіях університету, але і в митних органах, в організаціях, що надають послуги, пов'язані зі здійсненням митних формальностей при переміщенні товарів через митний кордон України.

В процесі навчання студенти беруть участь у навчальних екскурсіях до порту, митного терміналу, підприємств; беруть активну участь у ділових іграх, майстер-класах, тренінгах, що проводяться викладачами-практиками в митному оформленні.

З нами Ви увіллєтеся в сучасний процес митного оформлення! З нашими викладачами – експертами в митній справі, Ви дізнаєтесь лайфхаки від провідних фахівців у митній сфері. Під час навчання Ви отримуєте базу знань, практикуєте навички і формуєте вміння.

Професійна реалізація випускників: декларанти, керівники митно-брокерських, експедиторських підприємств, логістичних відділів виробничих та торгових компаній, учасники зовнішньоекономічної діяльності, фахівці у здійсненні митних процедур, посадові особи державної митної служби України (начальник митниці, заступник начальника митниці, начальник митного поста, начальник відділу митного оформлення, начальник спеціалізованої митної установи, митний інспектор), фахівці митного адміністрування.

Компетенція випускників: наші випускники володіють знаннями, вміннями і навичками:

 • у застосуванні форм і методів організації діяльності підприємства при здійсненні митних формальностей;
 • в оформленні документів, необхідних для митного контролю та оформлення товарів, а також транспортних засобів при їх переміщенні через митний кордон;
 • у використанні інформаційних технологій при митному декларуванні та митному контролі;
 • у процесах аналізу типових ситуацій у галузі митної справи, а також у процесах прийняття відповідних управлінських рішень;
 • в області ідентифікації товарів з метою виявлення фальсифікації і контрафактності окремих груп товарів в митних цілях;
 • в організації митного оформлення і митного контролю товарів;
 • у розміщенні товарів у митні режими;
 • у нарахуванні митних платежів;
 • у проведенні митного контролю;
 • в електронному декларуванні, застосуванні міжнародних стандартів митного адміністрування і митного контролю.

Працевлаштування випускників: Ви отримаєте можливість працевлаштування в підрозділи Митної служби України, у логістичні відділи виробничих та торгових компаній, у транспортно-експедиторські, митно-брокерські організації; на управлінські посади підприємств і організацій морського транспорту.

МАЙБУТНЄ ПОЧИНАЄТЬСЯ СЬОГОДНІ!
НАШІ ВИПУСКНИКИ ПРО СПЕЦІАЛЬНІСТЬ

Олександр ГЛАДИЛИН,

випускник ОНМУ (спеціальність «Організація перевезень та управління на транспорті», спеціалізація «Організація митного контролю на водному на транспорті»),
директор митно-брокерської і консалтингової компанії «Port Clearance».

В дитинстві я дуже любив море і не розумів своє життя без нього. Професія моряка мене не дуже надихала, тому мій вибір припав на «Водний», який надавав великий вибір морських спеціальностей. Хоча це і були «берегові» професії, але всі вони так чи інакше були безпосередньо пов'язані з морем.

Особливо я захоплювався строгими людьми в митній формі. Ось з такими міркуваннями в 1997 році доля і привела мене на «митну спеціалізацію». Перші 6 років після закінчення вищого навчального закладу (ВНЗ) були віддані роботі в митниці.

Останні 10 років я керую митно-брокерською і консалтинговою компанією Port Clearance.

Компанія відома на всю Україну, займається успішними й унікальними проектами в сфері зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) та митних процедур. Ми беремося за самі неординарні і складні завдання, коли звичайна брокерська або експедиторська компанія не зможе з ними впоратися, через що маємо величезну практику оформлення вантажів в специфічних митних режимах, як тимчасове ввезення, митний склад, переробка, знищення та ін. Самі митники, жартома, називають нас «Швидка Митна Допомога».

Я безмежно радий, що колись зробив вибір на користь Морського Університету. І якби я сьогодні повернувся на 23 роки тому, мій вибір був би тим самим.

З повагою, Олександр ГЛАДИЛИН

Олена КОРОБКОВА,

випускниця ОНМУ (спеціальність «Організація перевезень та управління на транспорті», спеціалізація «Організація митного контролю на водному транспорті»),
кандидат економічних наук,
доцент кафедри «Експлуатація портів і технологія вантажних робіт» ОНМУ,
директор підприємства «Інмар-ком»,
засновник і директор навчального центру «Курси митних брокерів».

У житті кожної людини настає період вибору професії. У мене цей період настав ще в дитинстві, враховуючи морську династію моєї родини. Тоді я твердо вирішила зв'язати своє життя з морем. Для когось професія - це просто вид заробітку, для мене - це був шанс: щось довести, шанс пишатися своїми досягненнями у професіональній сфері. І ось, будучи абітурієнткою Одеського національного морського університету, переди мною став вибір спеціалізації.

Подивившись на плакати в приймальній комісії - я побачила фото, як інспектор митниці, з гордим видом, підіймається на борт судна. У той момент, я вирішила, що моя робота обов'язково буде пов’язана із митницею.

Наполегливо і з натхненням я йшла до своєї мрії. З величезним задоволенням вчила митні дисципліни; з гордістю проходила практику в Одеській митниці. Після успішного захисту дипломної роботи, я розпочала пошуки роботи. Вакансій було багато. З огляду на величезну базу знань, отриманих в стінах рідного університету, моє прагнення було до керівної посади. Так, через кілька місяців я почала свою викладацьку діяльність в ОНМУ. Через кілька років, на умовах сумісництва, я працювала агентом з митного оформлення.

Зараз я займаю посаду директора підприємства «Інмар-ком», яке надає митно-брокерські послуги суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності, є засновником і директором навчального центру «Курси митних брокерів», доцентом Одеського національного морського університету.

Я, із задоволенням, ділюся своїм досвідом у митному оформленні вантажів із студентами, які обрали нашу спеціалізацію. Моя мрія здійснилась. Я вибрала професію, про яку я мріяла.

З повагою, Олена КОРОБКОВА

Ольга ГОРЕЦЬКА,

випускниця ОНМУ (спеціальність «Організація перевезень та управління на транспорті», спеціалізація «Організація митного контролю на водному транспорті»),
інспектор податкової та митної справи III рангу, в митних органах України.

Професію митника вибрала тому, що вважаю дотримання положень чинного законодавства України з питань митної справи дуже важливим для захисту економічних інтересів нашої країни! Після закінчення навчання в ОНМУ, з надійним фундаментом знань в галузі митної справи, почала працювати в митних органах України. Так, з 2002 року, працюю в Одеській митниці. На сьогоднішній день, займаю посаду старшого державного інспектора відділу митного оформлення No4 митного поста «Одеса-порт» Одеської митниці.

Всім абітурієнтам, студентам хочу побажати успіхів у вивченні митної справи! Поповнюйте наші ряди посадових осіб митних органів України. Проявляйте пильність, принциповість, послідовність у своїх рішеннях і діях!

З повагою, Ольга ГОРЕЦЬКА

Євген ОХРЕМЕНКО,

випускник ОНМУ (спеціальність «Організація перевезень та управління на транспорті», спеціалізація «Організація митного контролю на водному транспорті»),
співзасновник логістичної компанії Sea Gate LTD.

Найважливіший вибір який я зробив, будучи абітурієнтом - це вибір в навчанні тієї професії, яка дала можливість реалізувати себе і приносить мені величезне задоволення в професіональному житті. Дана спеціалізація надала можливість навчатися широкому спектру дисциплін, які сформували фундамент знань для мого майбутнього розвитку. Правильний вибір це запорука успіху в майбутньому!

Наш улюблений Водний - це сім'я на все життя! На сьогоднішній день, я є співзасновником логістичної компанії Sea Gate LTD, в якій більше 100 чоловік співробітників, 7 офісів, більше 14 років на ринку транспортних послуг. Я дуже вдячний викладачам ОНМУ - за знання, вміння і навички, які я отримав в стінах улюбленого університету та величезний інтерес до митної справи.

З повагою, Євген ОХРЕМЕНКО

Навчально-науковий інститут морського бізнесу

Menu
Наверх