Соколова Марія

випускниця спеціальності «Економіка» 2005 року,

аспірантка кафедри «Економіка і фінанси»

Чому я обрала економічну спеціальність?

Все почалося ще до закінчення школи, коли моя старша сестра вже вчилася в ОНМУ на факультеті економіки і управління. Її розповіді про навчання, викладачів, студентське життя та команду з волейболу почали потроху визначати мій шлях. А то, що мама - економіст, а тато - військовий моряк, остаточно визначило мій шлях в Одеський національний морський університет, поєднавши море і економіку.

Закінчивши загальноосвітню і спортивну школи, і склавши іспити на вищі бали, я була зарахована в ряди новоспечених студентів. Студентське життя було дуже насиченим, треба було поєднувати навчання, тренування, поїздки на змагання по Україні та за кордон, захищаючи честь нашого улюбленого Одеського водного. У випадках відсутності на іспитах через змагань, всі викладачі ставилися з розумінням і давали можливість здати всі заборгованості.

Моя кар'єра

Шкода, що в 2005-му було складно без знайомств потрапити в морську компанію, але завдяки знанням, отриманим в університеті, я змогла працювати і в банківській сфері, піднявшись по кар'єрних сходах до головного економіста відділу валютного контролю юридичних осіб.

На даний момент я щаслива мама, у мене невеликий власний бізнес, який вимагає нових знань, і, волею долі, моє життя знову перетнулася з Одеським водним. Два роки тому я вступила до аспірантури на кафедру економіки і фінансів і знову занурилася в атмосферу навчання.

Звернення до абітурієнтів!

Дорогі абітурієнти! Якщо ви хочете, отримати затребувані знання в дружній обстановці професійної випускаючої кафедри, поступайте в Одеський національний морський університет на спеціальність «Економіка». Студенти і випускники нашої спеціальності - найкращі!

Ліщенко Володимир

випускник спеціальності «Економіка» 2017 року,

аспірант кафедри «Економіка і фінанси»

Чому я вибрав економічну спеціальність?

З самого дитинства, я люблю чіткість в розумінні ситуації і цифри. Після закінчення школи і здачі тестів, на досить високий рівень, довго не міг визначитися в який з вузів вступити, щоб отримати якісні та актуальні знання.

Муки вибору припинилися, як тільки зробив крок на поріг головного корпусу ОНМУ, я відчув щось рідне, тепле і всередині все перевернулося. Я зрозумів, що хочу навчатися саме в цьому Університеті і отримати професію економіста, в сфері морської діяльності.

З першого дня, навчання затягнуло, кожен день дізнавався і пізнавав нове, викладацький склад якісно доносив необхідні знання всьому курсу. Дуже багато викладачів, залишили теплі спогади зі своїх лекцій і бажання відвідати їх наново. Окрему вдячність, хочу висловити: «Яровій Н.В., Жихаревій В.В., Москалюк Л.В., Чиж Л.П.».

Крім навчання, завжди залишався час на особисті інтереси і дозвілля, без шкоди для навчання. Наявність чудових спортивних секцій і різних гуртків, а найголовніше ФЕУ завжди вважався і вважається, найбільш креативним факультетом і без нього не проходив жоден масштабний захід університету.

Моя кар'єра

Знання, отримані в ОНМУ, дозволили влаштуватися на роботу економістом в ОФ «АМПУ» ще на 4 курсі навчання. Викладачі поставилися з розумінням і заохоченням, дозволяючи приходити на складання іспитів з легкою відстрочкою. Завдяки знанням, отриманим в університеті я зміг досить швидко втягнутися в робочу струмінь і відкоригувати свої знання з подальшим накопиченням і пізнанням нового, але вже на практиці.

Життя склалося так, що довелося переформатувати свою діяльність в нову сферу діяльності, відтепер я підприємець, але знання, накопичені використовую кожен день.

Звернення до абітурієнтів!

Дорогі абітурієнти! Якщо ви хочете, отримати знання, які будуть актуальні і котируватися в будь-якій сфері діяльності, допоможуть Вам, реалізувати себе як особистість і професіонал свого напрямку діяльності, поступайте в Одеський національний морський університет на спеціальність «Економіка».

P.S. У стінах ОНМУ, я отримав 2 дипломи Магістра і в даний час пишу кандидатську дисертацію на кафедрі «Економіка і фінанси», ось так мене знову затягнули стіни ОНМУ :))).

Коцюбенко Катерина

випускниця магістратури спеціальності «Економіка» 2019 року,

аспірантка кафедри «Економіка і фінанси»

Чому я обрала економічну спеціальність?

З дитинства я знала, що буду навчатися у Водному. Майже усі члени моєї родини є випускниками Водного, зокрема, спеціальності Економіка. Наприкінці одинадцятого класу мені стало цікаво вивчати економічні науки, і я поступила на перший курс спеціальності Економіка підприємства. В отриманні цієї освіти я бачила великі перспективи у майбутньому, безліч варіантів працевлаштування.

Після вивчення таких дисциплін, як Географія морського транспорту, Основи транспортних систем, Економіка морського транспорту мені стала цікава тематика, пов'язана з морським транспортом. За рекомендацією викладачів на третьому курсі я проходила виробничу практику у крюїнговій компанії MSC Crewing Services, де отримала додаткові знання у сфері кадрового менеджменту.

Після бакалавріату я вступила до магістратури спеціальності 051 Економіка, де із задоволенням продовжувала вивчати дисципліни, пов'язані з морським транспортом. А на сьогоднішній день я аспірантка третього року навчання спеціальності 051 Економіка, спеціалізації Економіка водного транспорту.

Звернення до абітурієнтів

При виборі спеціальності та університету, я хочу порадити абітурієнтам в першу чергу прислухатися тільки до себе, чітко визначити для себе, чого ти хочеш, що буде краще для тебе, ким ти бачиш себе у майбутньому. І тільки після цього самоаналізу робити усвідомлений вибір!

Петрова Анастасія

аспірантка кафедри «Економіка і фінанси»

Чому я обрала економічну спеціальність?

Любов до Водного університету була ще зі шкільних часів. У 2009 році потрапила на день відкритих дверей для майбутніх абітурієнтів, і миттєво було прийнято рішення, що я буду вчиться саме в цьому ВНЗ. У 2010 вступила на бюджет факультету гідротехнічного будівництва, паралельно на заочному навчалася за спеціальністю «Менеджмент», саме тут і відбулося перше знайомство з факультетом Економіки та управління. Під час навчання було дуже багато цікавих і важливих предметів, але навчання заочно не надало необхідної повноти знань.

Моя кар'єра

Після отримання дипломів спеціаліста з гідротехнічного будівництва та магістра з морської логістики, я з головою поринула в роботу в логістичних та експедиторських компаніях. Кар’єрні сходи розпочала з офіс менеджера, через пару місяців мені запропонували спробувати себе в оперативному відділі, де я пропрацювала 3 роки. Далі коло обов’язків постійно розширювалось: займалась автотранспортом, контейнерними перевезеннями, оформленням пакету необхідних документів, взаємодією з залізницею. Під час роботи збагнула наскільки не вистачає саме економічних знань, особливо під час роботи в системах СRМ та програмі 1С. Саме тому було прийнято рішення про продовження навчання в аспірантурі за спеціальністю «Економіка».

Звернення до абітурієнтів

Шановні абітурієнти, вибір майбутньої професії досить складна та важлива задача. Керуйтеся своїми бажаннями, але прислухайтесь до оточуючих. Водний, це не лише традиції, це досить цікаве студентське життя, а головне сучасні знання. Спеціальність економіка наддасть вам можливість обрати професію у величезному колі сучасних компаній самого різного виду діяльності від крюїнгу до логістики, від банківський сфери та туризму до державних установ.

Геврек Юлія

випускниця магістратури спеціальності «Економіка» 2019 року,

аспірантка кафедри «Економіка і фінанси»

Чому я обрала економічну спеціальність?

Я закінчила експлуатаційний факультет ОНМУ за фахом «Організація перевезень та управління на водному транспорті» в 2008 році, отримала диплом спеціаліста. Після закінчення у мене не було сумнівів, що я продовжу свою освіту в стінах рідного університету. Ось тільки з другою спеціальністю на той момент не було ясної картини та уявлення.

Волею долі я була занурена в світ економіки і фінансів. Пропрацювавши в цій сфері більше 10 років, не маючи при цьому вищої освіти за даною спеціальністю, я чітко визначила для себе необхідність отримати економічну освіту. З вибором університету питання навіть не стояло, а ось на кафедрі економіки і фінансів в ньому, на мене чекав справжній сюрприз.

В першу чергу хочу відзначити, що база знань, яку дають викладачі кафедри – просто фундаментальна, і нічим не поступається навчальними програмами, які пропонують у спеціалізованих економічних вузах країни. Мене дуже порадував навчальний план, представлений випускною кафедрою. Вся програма магістратури з економіки націлена на те, щоб сформувати розуміння процесів, що відбуваються, як в країні, так і в світі в цілому, розвинути аналітичне мислення і здатність критично оцінювати різні проблеми і ситуації, навчитися аналізувати виробничі і фінансові процеси на підприємствах, розробляти інвестиційні та інші проєкти. Дисципліни «Економічна діагностика», «Економічна безпека підприємства», «Міжнародні стандарти фінансової звітності» та інші дають необхідні навички для роботи економіста. У будь-якій сфері діяльності, володіючи такими навичками, ми знаходимо безсумнівний ключ до успіху! Крім того, ОНМУ здійснює підготовку магістрів економіки з урахуванням особливостей роботи підприємств морського транспорту, студенти орієнтуються в специфіці транспортного процесу, добре знають проблеми галузі.

Абсолютно весь викладацький склад знаходиться в постійному контакті зі студентами, викладачі відкриті до спілкування і готові не тільки піднести інформацію в лекційному матеріалі, а й буквально «розкласти по поличках» і показати, як це працює на практиці. Глибоке знання предметів, високий рівень професіоналізму та індивідуальний підхід до кожного студента зробили свою справу. На теперішній час я навчаюсь в аспірантурі і з величезним задоволенням продовжую рух вперед.

Звернення до абітурієнтів

Всім абітурієнтам раджу поступати в ОНМУ і здобути престижну економічну освіту, яке дозволить побудувати успішну кар'єру!

Грищенко Анастасія

випускниця магістратури спеціальності «Економіка» 2019 року,

аспірантка кафедри «Економіка і фінанси»

Чому я обрала економічну спеціальність?

Вибір спеціальності - складне питання в житті кожної людини, тому що коли ми вибираємо професію, ми обираємо майбутнє. Я вибрала економічну спеціальність з двох причин, перша - економічна спеціальність універсальна. Знання, отримані в процесі навчання, дають можливість вибрати різні професії: фінансист, економіст, банківський службовець, бухгалтер, менеджер, держслужбовець і інші. Студент, який має диплом за спеціальністю «Економіка», може реалізувати свої навички і вміння в будь-яких галузях, крім того є багато шансів реалізувати свій бізнес. Друга причина - властивості мого характеру і склад розуму мають необхідні особливості для роботи економіста, наприклад, звичка все планувати і заздалегідь розраховувати, щоб бути впевненим в результаті, аналізувати підсумки, виправляти помилки і т.д.

Що мені дала освіта в Одеському водному?

Отримана освіта не тільки відкрило мені всі двері на ринку праці, але також дуже в нагоді і в повсякденному житті. Хочу висловити огромною подяку викладачам - справжнім професіоналам своєї справи, адже завдяки знанням отриманим в Одеському водному я можу без зусиль скласти свій особистий бюджет, правильно розподілити ресурси, прорахувати економічну вигоду будь-якої угоди і багато іншого що істотно покращує якість життя.

Звернення до абітурієнтів!

Дорогі абітурієнти, бажаю вам прислухатися до свого серця, мріям і вірно оцінити свої здібності при виборі майбутньої професії. Висококласна економічна освіта отримана в Одеському водному відкриє для вас величезні перспективи на ринку праці!

Рухайтеся назустріч до своїх мрій разом з Одеським Національним Морським Університетом!

Івченко Владислав

випускник магістратури спеціальності «Економіка» 2019 року,

аспірант кафедри «Економіка і фінанси»

Чому я обрав економічну спеціальність?

До закінчення школи у мене вже було своє ремесло, яке я хотів перетворити в успішну підприємницьку справу. Але головна причина вибору цієї спеціальності, в тому, що я хотів зрозуміти закони ринку, за якими живе наше суспільство.

Що стосується ОНМУ, я відчув дуже тепле ставлення до абітурієнтів, це не передати словами. І звичайно, Водний славиться тим, що підтримує тісні зв'язки з підприємствами морської галузі Одеси.

У першу чергу, хочу відзначити, що викладачі Інституту морського бізнесу, не дають базі знань, яка пропонується студентам, «закостеніти», її постійно відшліфовують як храм. Друге, коли ви приходите на консультації, часто краєм вуха можете почути, як до викладачів звертаються роботодавці в пошуках ентузіастів. Більшість з тих, хто дзвонять – колишні випускники Водного. Але головне, це всебічна підтримка студентів, яка постійно відчувається з боку викладачів. Вони до кожного намагаються знайти індивідуальний підхід, пробудити інтерес до окремих напрямів економіки. Наприклад, сфера Ніни Вікторівни Ярової – портова діяльність, Влади Вікторівни Жихарєвої – діяльність судноплавних компаній, Ольги Сергіївни Власенко – крюїнг, сервісна діяльність на морському транспорті. А якщо ви виявите в собі здатність до наукової діяльності в економічній науці, кафедра економіки й фінансів запросить вас до аспірантури.

Після закінчення магістратури за спеціальністю «Економіка», я можу досить точно оцінити економічну діяльність підприємства, особливо підприємства водного транспорту. За порадою викладачів, я вступив до аспірантури за спеціальністю «Економіка» на освітню програму «Економіка водного транспорту». Дуже сподіваюся що це піде на користь університету й мені.

Звернення до абітурієнтів!

Дорогі абітурієнти, бажаю вам прислухатися до свого серця, мріям і вірно оцінити свої здібності при виборі майбутньої професії. Висококласна економічна освіта отримана в Одеському водному відкриє для вас величезні перспективи на ринку праці!

Дорогі абітурієнти, перш ніж вибирати університет і спеціальність, ви повинні запитати себе: «Навіщо я це роблю?». Сподіваюся, я допоміг вам відповісти, навіщо ви поступаєте в ОНМУ на спеціальність Економіка.

Наверх